38. Dzień Wspólnoty RAM 2022 – relacja

3 września w Parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu miał miejsce 38. Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Do kościoła parafialnego przyjechało wielu duchownych, animatorów i sympatyków RAMu, by wspólnie wspominać wakacyjne rekolekcje i świętować błogosławieństwo nowych animatorów naszego Ruchu.
W przeddzień nasi kandydaci z 38. Studium Animatora RAM uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, podczas której złożyli swoje przyrzeczenia i podziękowali za miniony rok formacji.
Samo DW rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. W oczekiwaniu na najważniejszy punkt dnia – Eucharystię – wysłuchaliśmy poruszających świadectw osób, które podzieliły się doświadczeniem Boga w swoim życiu. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. abp Adam Szal, który również skierował kazanie do młodych. Po słowach Arcybiskupa nastąpiło błogosławieństwo nowych animatorów. Na zakończenie rocznej formacji 3 września krzyż animatorski przyjęło 67 kandydatów oraz 12 animatorów zostało moderatorami świeckimi. Przed końcowym błogosławieństwem rozdano statuetki dla osób, które zasłużyły się dla RAMu w szczególny sposób w następujących kategoriach:
– Duszpasterz: Ks. Łukasz Mendyk Ks. Paweł Pystka
– Przyjaciel RAM: Ks. Roman Kocaj
– Animator RAM: mod. Marta Kończyk mod. Katarzyna Sławińska
Po uroczystej Eucharystii był wspólny posiłek na placu przy kościele, a następnie projekcja filmowa podsumowująca roczną formację i pracę naszego Ruchu. Wspólnie wspominaliśmy sesje 38. Studium Animatora RAM, założenie grupy parafialnej w Zadąbrowiu, turnusy wakacyjne, w których łącznie wzięło udział ok. 1000 uczestników i wiele innych wydarzeń. Wieczorem nasi Animatorzy i sympatycy RAM bawili się na dyskotece, która trwała do rana. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania transmisji radiowej!

GALERIA ZDJĘĆ

NEOANIMATORZY 2022

NEOMODERATORZY 2022

STATUETKI 2022

RELACJA RADIA FARA

POWTÓRKA Z TRANSMISJI DW