Akcja „To nasza sprawa”

1m

Zapraszamy wszystkich animatorów, moderatorów i członków RAM do dołączenia się  nowenny (11-19 czerwca), w której chcemy przebłagać za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, pomodlić się za ofiary księży pedofili oraz za kapłanów – tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani, nazywani pedofilami, choć nie zawinili.

Organizatorzy pragną zjednoczyć jak najwięcej wiernych Kościoła w modlitwie oraz we wsparciu duchownych w tym trudnym czasie. „Chcemy poczuć i pokazać, że jesteśmy jedną wspólnotą. Musimy dzisiaj jasno wyrazić swój sprzeciw wobec pedofilii w Kościele, a także wobec manipulacji skierowanej przeciwko niemu. Musimy modlić się za ofiary, pokazać, że nas, członków Kościoła, bardzo boli cierpienie, którego w nim doświadczyli.”

Organizatorzy akcji pragną także objąć modlitwą kapłanów niesłusznie oskarżanych i znieważanych przez negatywną opinię publiczną szerzącą się w społeczeństwie.

Szczególną zachętą jest wzięcie udziału w czwartkowej Eucharystii w dn. 20 czerwca i ofiarowanie Komunii Świętej w intencji kapłanów.

Więcej informacji można znaleźć w poniższym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=vmw_NTph_ho

1