Ewangelizacja na ŚDM w Krakowie

453002_banerNE3

Z wielką radością chcę Was poinformować, że podczas Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Krakowie, po raz pierwszy w historii tych spotkań, Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. Jest to inicjatywa Nowej Ewangelizacji w Polsce, szczególnie JE bp Grzegorza Rysia, w połączeniu z komitetem organizacyjnym ŚDM. Organizacyjnie MCE jest częścią Festiwalu Młodych Światowych Dni Młodzieży.

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji

Ma na celu wyjście z Ewangelią do mieszkańców Krakowa i okolic, gości, którzy będą w tym czasie przebywać w Krakowie oraz pielgrzymów ŚDM. Będzie to posługa obejmująca dwa tygodnie, od 18 do 31 lipca 2016 roku. Wyzwania będą duże i różnorodne, dlatego program chcemy rozpocząć od wspólnych rekolekcji, a potem przeprowadzić szkolenia wprowadzające zarówno w obowiązki wolontariatu ŚDM jak i specyficzne posługi ewangelizacyjne.

Specyficzną cechą MCE będzie międzynarodowość. Spodziewamy się uczestników z wielu krajów mówiących różnymi językami. Przyjęto 9 oficjalnych języków ŚDM: Polski, Angielski, Włoski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański, Rosyjski, Ukraiński i Portugalski.

Inną cechą MCE będzie jego ekumeniczność. Do dawania wspólnego świadectwa o Jezusie zaprosiliśmy naszych Braci z innych kościołów, oraz międzywyznaniowe organizacje misyjne, aby w jedności z nimi głosić, że Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem „zarówno Żydów jak i Greków”.

Mamy wielki przywilej zaprosić Ciebie i Twoją wspólnotę do wzięcia udziału w MCE. Pragnąc, aby Imię naszego Pana było głoszone na każdym miejscu, szukamy wolontariuszy ewangelizatorów, którzy będą posługiwać podczas ŚDM w Krakowie. Zapraszamy do tego dzieła tych, którzy osobiście doświadczyli obecności Jezusa w swoim życiu. Szczegóły projektu MCE oraz opis zaangażowania podajemy poniżej.

Jak to wygląda w praktyce? 

Festiwal Młodych to kilkadziesiąt scen, klubów oraz innych miejsc, gdzie odbędą się różne wydarzenia artystyczne. Każda grupa naszych ewangelizatorów otrzyma do koordynacji jedno takie miejsce –  m.in. będzie się za nie modlić, otaczać opieką artystów oraz świadczyć o Jezusie tym, którzy przybędą na dane wydarzenie.

Kogo szukamy?

Ewangelizatorzy muszą zadeklarować się na 2 tygodnie (18 do 31 lipca 2016). W pierwszym tygodniu odbędą się rekolekcje, kilkudniowe szkolenie dla wolontariuszy oraz ewangelizacja mieszkańców Krakowa i okolic. W drugim tygodniu rozpoczyna się Festiwal Młodych, gdzie wolontariusze będą przydzieleni do poszczególnych miejsc. Wymagana jest znajomość, w stopniu komunikatywnym, jednego z oficjalnych języków ŚDMu. Wolontariusz musi mieć ukończone 18 lat.

Co z uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży?

Każdy Ewangelizator będzie mógł również brać udział w części przygotowanego programu ŚDMu – będzie to jednak zależne od posługi przewidzianej na określony dzień.

Opłaty, nocleg i wyżywienie
W ramach Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji powstanie „Miasteczko”, które będzie stanowić bazę (miejsce spotkań, noclegów, wydawania posiłków) dla wszystkich Ewangelizatorów. Opłata za dwa tygodnie obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, transport oraz pakiet pielgrzyma (plecak i inne dodatki) i wynosi ok. 500 zł. Dla osób z Krakowa i okolic (oraz wszystkich tych, którzy nie potrzebują noclegu), opłata za wyżywienie i pakiet pielgrzyma wynosi 450 zł (250 zł bez noclegu i wyżywienia). Opłaty zawierają także koszty związane z budową infrastruktury Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji.

Kontakt: Koordynator Krakowskiego Biura ICE – Seweryn Osowski, tel. 669 334 286 s.osowski@krakow2016.com