III Kongres Wspólnot Ruchu Apostolstwa Młodzieży „Tożsamość i Przyszłość”

W dniach 11-13 listopada 2022 odbędzie się III Kongres Wspólnot Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Ostatni taki Kongres odbył się w dniach 20-22 listopada 2015 roku w Krakowie – Łagiewnikach w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Jak pisze organizator tego Kongresu Ks. Przemysław Jamro, Moderator RAM w Diecezji Rzeszowskiej, wydarzenie to pod hasłem: „Tożsamość i Przyszłość” zgromadzi delegacje ze Wspólnot Archidiecezji Krakowskiej, Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej. Wspólnie chcemy wsłuchać się w nasz Apostolski Charyzmat szukając Jego Istoty i znaczenia w ciągle zmieniającym się świecie, tak aby jak najowocniej głosić Ewangelię Tym do których Bóg nas posyła.

Niezmiernie miło nam, że swoją obecność na naszym Kongresie zapowiedzieli Księża Biskupi: ks. Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej i Ks. Bp Grzegorz Suchodolski – przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w Polsce; a także ks. Tomasz Ryczek – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Naszą refleksję nad „Tożsamością i Przyszłością” naszych Wspólnot poprowadzi
ks. dr Krzysztof Wilczkiewicz, zaś niedzielne wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym poprowadzi ks. dr hab. Adam Kubiś.

Czas Kongresu będzie niewątpliwie czasem refleksji i zatrzymania się, by pośród wielu aktywności naszych Wspólnot zatrzymać się nad tym co najważniejsze. Będzie też czasem integracji Młodzieży i Duszpasterzy. Nie zabraknie zmagań sportowych, ciekawych rozmów, dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy przedstawionych gości i delegacje, a wszystkich, którzy czytają tą zapowiedź prosimy o modlitwę w intencji naszych Wspólnot i tego wydarzenia.

W III Kongresie Ruchu Apostolstwa Młodzieży pod hasłem „Tożsamość i Przyszłość” z naszej Archidiecezji wezmą udział: 
1. Moderator RAM AP ks. Krzysztof Żyła
2. Z-ca Modertora RAM ks. Damian Matusz 
3. Sekretarz RAM AP Gabriela Kędziora
4. Skarbnik RAM AP Jakub Wroński
5. Kl. Jakub Daraż  
6. Kl. Maksumialian Kuc
7. Kl. Kuba Zając 
8. Mod. Magdalena Kiełb
9. An. Judyta Daraż 
10. An. Aleksandra Kochanowicz
11. An. Martyna Danak 
12. An. Mateusz Sajewicz