39. Studium Animatora RAM – Październik

 

W dniach 21-23 października odbyła się druga sesja 39. Studium Animatora RAM. Sesja rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, podczas której odbyło się założenie grupy 39. Studium Animatora RAM oraz kandydaci otrzymali emblematy. Cała wspólnota ostatecznie liczy 96 kandydatów. Następnie była Adoracja podczas której tradycyjnie była możliwość spowiedzi.

Sobotę rozpoczęliśmy godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a później udaliśmy się na uroczystą Eucharystię w intencji powołań do Służby Bożej w przemyskiej archikatedrze. Najświętszej Ofierze przewodniczył ks. Abp Adam Szal. Następnie odbyła się immatrykulacja, podczas której kandydaci otrzymali swoje indeksy, w których będą zbierać podpisy od swoich wykładowców. Potem kandydaci uczestniczyli w szeregu konferencji m. in. uczyli się jak pisać modlitwę poranną i wieczorną, poznawali siebie poprzez test osobowości oraz zgłębiali wartości i sposoby funkcjonowania grup parafialnych. Na koniec późnym wieczorem odbył się pogodny wieczór w formie Just Dance.

W niedzielę podsumowaliśmy całą sesję oraz udaliśmy się na Eucharystię do kościoła pw. Św. Teresy (Karmelici) w Przemyślu. W tych wszystkich zajęciach nie zabrakło rozwoju ducha poprzez modlitwę brewiarzową oraz szczególnie w miesiącu październik modlitwy różańcowej.

GALERIA