36. Dzień Wspólnoty RAM 2020 – relacja

5 września 2020r. w Parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu miał miejsce 36. Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Do kościoła parafialnego przyjechało wielu duchownych, animatorów i sympatyków RAMu, by wspólnie wspominać wakacyjne rekolekcje i świętować błogosławieństwo nowych animatorów naszego Ruchu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. W oczekiwaniu na najważniejszy punkt dnia – Eucharystię – wysłuchaliśmy poruszających świadectw osób, które podzieliły się doświadczeniem Boga w swoim życiu. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył bp Krzysztof Chudzio. Do zebranej młodzieży skierował kazanie o apostolskiej misji młodych, w którym zachęcał do odważnego świadczenia o Jezusie. Po słowach biskupa nastąpiło błogosławieństwo nowych animatorów. Na zakończenie rocznej formacji, dodatkowo utrudnionej przez pandemię, krzyż animatorski przyjęło 69 kandydatów. Przed końcowym błogosławieństwem rozdano statuetki dla osób, które zasłużyły się dla RAMu w szczególny sposób w następujących kategoriach: przyjaciel RAMu, duszpasterz, grupa parafialna i animator. W tym roku zostało wyróżnionych aż 9 animatorów.
Dzień Wspólnoty zakończyliśmy projekcją filmu podsumowującego roczną formację i pracę naszego Ruchu. Wspólnie wspominaliśmy sesje 36. Studium Animatora RAM, wyjazdy misyjne animatorów i turnusy wakacyjne, w których łącznie wzięło udział ponad  500 uczestników.
Kończąc pragniemy podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy włożyli swoje serce w przygotowanie Dnia Wspólnoty. Szczególnie dziękujemy:
1. Firmie ORLEN OIL, która objęła patronatem nasze wydarzenie,
2.  Caritas Archidiecezji Przemyskiej za przygotowanie posiłku dla młodzieży,
3. Archidiecezjalnej Rozgłośni Radio Fara, która już od wielu lat transmituje i relacjonuje nasze wydarzenie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Relacja Radio Fara

Transmisja Mszy Świętej 

Animatorzy 2020

Statuetki 2020