RAM na beatyfikacji Rodziny Ulmów – relacja

Dnia 9 września 2023 roku rozpoczęła się inicjatywa „RAM na beatyfikacji Rodziny Ulmów”. Autokary wyruszyły o godzinie 7 z Przemyśla i Sanoka. Dotarliśmy do Wysokiej, gdzie po zakwaterowaniu w szkole, udaliśmy się na zawiązanie wspólnoty w kościele pw. św. Małgorzaty. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Bezpośrednio po niej udaliśmy się na posiłek przygotowany przez mieszkańców Wysokiej. Około południa przejechaliśmy autokarem do Markowej i wzięliśmy udział w Podkarpackich Dniach Młodzieży z Rodziną Ulmów – organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Uczestniczyliśmy między innymi w tańcach integracyjnych, sztuce teatralnej o Rodzinie Ulmów, nabożeństwie oraz koncercie zespołu NiemaGOtu. Po powrocie do Wysokiej udaliśmy się na kolację i nocleg.

W niedzielę 10 września o godzinie 5.00 wyruszyliśmy pieszo do Markowe, gdzie po przybyciu zajęliśmy miejsce w sektorze. Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem delegata papieskiego Ks. Kard. Marcello Semeraro, podczas której wyniesiona na ołtarze została Rodzina Ulmów – Józef i Wiktoria wraz z siedmiorgiem dzieci.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów była dla nas niezapomnianym wydarzeniem kościelnym i czasem szczególnej integracji oraz wielkiego przeżycia duchowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

tekst: an. Emilia Matwijec

foto: an. Arkadiusz Konderak