Zaproszenie na III Diecezjalny Kongres Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

Dnia 3 czerwca 2023 r. w parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego (Kazanów) w Przemyślu odbędzie się Diecezjalny Kongres RAM AP, jako pokłosie Kongresu Wspólnot RAM w Polsce, który odbył się w Rzeszowie w dniach 11-13.11.2022 roku.
Na nasz Kongres zaproszeni są duszpasterze wraz z młodzieżą z tych parafii, w których funkcjonują grupy RAM (formalnie założone i te nieformalne). Prosimy, aby na to spotkanie przyjechały maksymalnie 5-cio osobowe delegacje składające się najlepiej z duszpasterza i czterech osób z pośród młodzieży – mogą to być członkowie grupy, kandydaci, animatorzy.
Celem Kongresu będzie pochylenie się nad tematem funkcjonowania parafialnych grup RAM, podzielenie się doświadczeniami i wyznaczenie kierunków rozwoju i wsparcia grup.
Planowane rozpoczęcie o godzinie 9:00 a zakończenie ok. godziny 15:00. W programie znajdzie się element integracji, modlitwy, posiłek oraz warsztaty, podczas których będziemy chcieli pierwszorzędnie słuchać siebie nawzajem i rozmawiać.
Celem dobrej organizacji Kongresu prosimy o zgłoszenie delegacji do 15 maja – do Biura RAM – telefonicznie, SMS lub mailem.