37. Dzień Wspólnoty RAM 2021 – relacja

4 września w Parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu miał miejsce 37. Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Do kościoła parafialnego przyjechało wielu duchownych, animatorów i sympatyków RAMu, by wspólnie wspominać wakacyjne rekolekcje i świętować błogosławieństwo nowych animatorów naszego Ruchu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. W oczekiwaniu na najważniejszy punkt dnia – Eucharystię – wysłuchaliśmy poruszających świadectw osób, które podzieliły się doświadczeniem Boga w swoim życiu. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył bp Krzysztof Chudzio, który również skierował kazanie do młodych. Po słowach biskupa nastąpiło błogosławieństwo nowych animatorów. Na zakończenie rocznej formacji, dodatkowo utrudnionej przez pandemię, krzyż animatorski przyjęło 48 kandydatów i 10 animatorów zostało pobłogosławionych na moderatorów świeckich. Przed końcowym błogosławieństwem rozdano statuetki dla osób, które zasłużyły się dla RAMu w szczególny sposób w następujących kategoriach: animator i grupa parafialna. W tym roku zostało wyróżnionych 2 moderatorów: mod. Patrycja Borowska oraz mod. Jakub Daraż
Po uroczystej Eucharystii był wspólny posiłek na placu przy kościele, a następnie koncert w wykonaniu zespołu „Siostra i bracia” i projekcja filmowa podsumowująca roczną formację i pracę naszego Ruchu. Wspólnie wspominaliśmy sesje 37. Studium Animatora RAM, założenie grupy parafialnej w Harcie oraz turnusy wakacyjne, w których łącznie wzięło udział ponad  812 uczestników.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania transmisji radiowej!

GALERIA

NEOANIMATORZY 2021

NEOMODERATORZY 2021

STATUETKI 2021

RELACJA RADIA FARA