Warsztaty muzyczne

Warsztaty Muzyczne Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

 muzyczneJest to nauka gry na gitarze rozpoczynająca się od podstaw przygotowująca animatora do pracy z młodzieżą na rekolekcje i inne spotkania z piosenką. Warunkiem jest przede wszystkim chęć i posiadanie instrumentu. Zajęcia rozpoczynają się w listopadzie a kończą w czerwcu każdego roku wystawieniem odpowiedniego dyplomu po zaliczeniu egzaminu. Zajęcia odbywają się  w soboty: godz. 900 – 1500. Terminy spotkań są ogłaszane na naszej www. Prowadząca: mod. Ewelina Toczek.

 

 

PRZYKŁADOWE TEMATY ZAJĘĆ:

♦ Wiadomości organizacyjne, gama, budowa gitary, strojenie, pisanie nut na pięciolinii, podział gam, akordy.

♦ Powtórka akordów, nauka rytmów, nauka akordów barre, techniki gry.

♦ Łączenie akordów i rytmiki (prawa i lewa ręka), chwyty barre, łączenie akordów, tworzenie akordów do piosenek, sztuka pokonywania stresu, śpiew bez akompaniamentu, śpiew psalmów, sztuka prowadzenie grupy.

♦  Sprawdzenie dotychczas zdobytych wiadomości i umiejętności oraz powtórki.

♦  Układanie piosenek do liturgii, pogodne wieczory, ćwiczenie psalmów, części stałych na Mszę św., melodie łacińskie, palcówki pojedyncze i podwójne, solówki przeplatane, technika gry: przyciszanie i znikanie melodii.

♦  Układanie śpiewników na turnus rekolekcyjny, opracowanie akordów do piosenek nowych, praktyczne przygotowanie do turnusu rekolekcyjnego.

♦  Ćwiczenie wszystkich zdobytych wiadomości i umiejętności i egzamin zaliczeniowy na animatora muzycznego RAM.