3 czerwca dołącz do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny!

e2835234b6d231c90bce5e21b50d75bd,62,37

W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są płaszczyzną budowania narodowej solidarności wokół tych zadań do realizacji których zachęcał nas Jan Paweł II.


VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna” odbędzie się 3 czerwca 2018 r.

W programie:
  • 11.30 – Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej pod przew. abpa Adama Szala
  • 12.45 – rozpoczęcie Marszu (Plac Katedralny)
  • FINAŁ: koncert Arki Noego i piknik rodzinny na Przemyskim Rynku oraz rozstrzygnięcie konkursu „Polska rodziną silna”

Cele marszu

Biorąc to wszystko pod uwagę wychodzimy na ulice polskich miast aby:

  • wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę.
  • dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego co stanowi o naszej tożsamości.
  • wobec władz publicznych wyrazić oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary, szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania.
  • wezwać władze publiczne do uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez zagwarantowanie każdemu Polakowi, również nienarodzonemu jego podstawowego prawa, czyli prawa do życia, a także wypowiedzenia przez Polskę tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę.

Atrakcje i akcje dodatkowe

Marsze dla Życia i Rodziny to doskonała przestrzeń do wyjątkowego spędzenia czasu z rodziną. Większość z nich kończy się rodzinnymi piknikami ze szczególnymi atrakcjami dla najmłodszych. Marszom towarzyszą też akcje wsparcia dla dzieł służących ochronie życia i rodziny.

W Przemyślu główną atrakcją będzie koncert wspaniałego i znanego zespołu Arka Noego. Poza tym dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, piknikowe kulinaria, oraz wręczenie nagród dla laureatów konkursu szkolnego na temat “POLSKA RODZINĄ SILNA”.

Plakat Marsz dla ¿ycia VIII A3