Różaniec do granic

IMG_4570

Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017 (Święto Matki Bożej Różańcowej), na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

Ogólne informacje o akcji:

  1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w sobotę, 7 października 2017 r.
  2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych w całej Polsce na Mszę Świętą o godz. 11.00.
  3. Po Mszy św. odbywa się nabożeństwo maryjne.
  4. Po nabożeństwie, o godz. 13.00 pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy.
  5. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż – wyznaczonej przez Księży Proboszczów kościołów stacyjnych – linii modlitwy. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W narodowej modlitwie weźmie udział również RAM. Z 26. kościołów stacyjnych przypadły nam 4 parafie, w których w sposób szczególny powinniśmy być modlitewnie obecni. Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich RAM-owców do: Hermanowic (pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski), Jaksmanic (pw. Narodzenia NMP), Korczowej (pw. Św. Jakuba Apostoła) i Sierakośc – Nowych Sadów (pw. Trójcy Przenajświętszej). Udział w akcji „Różaniec do granic” należy zgłaszać u miejscowego Księdza Proboszcza (w przypadku zgłoszeń wyjazdów z parafii).

Koordynatorzy akcji w Archidiecezji Przemyskiej:

  • ks. Jan Szeląg (Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej)
  • ks. Jan Smoła (Moderator Róż Żywego Różańca)