30. FSM w Kalwarii Pacławskiej

IMG_0946

Zaczęły się wakacje i już niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia 30. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, które w tym roku będzie się odbywać pod hasłem „PERSPEKTYWA”. Sanktuarium Kalwaryjskie, piękne krajobrazy i Matka Boża Słuchająca stanowią doskonałe środowisko, by z perspektywy przyjrzeć się swojemu życiu, a także doświadczyć radości spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Rozpoczynamy w niedzielę, 23 lipca, o godz. 18:00 wspólną Mszą Świętą.

Misją tego przedsięwzięcia od zawsze było pogłębianie relacji z Bogiem bądź na nowo odkrywanie i poznawanie Go w swoim życiu. Na FSM-ie dzieje się to przez ludzi, którzy często świadectwem swojego życia pokazują, że pomimo wielu problemów, z każdej sytuacji jest wyjście. Tym Wyjściem jest właśnie Bóg. Nie oznacza to, że jeśli nie wierzysz, to nie możesz być z nami w tym szczególnym czasie. Nic bardziej mylnego! Przyjeżdżaj! Przez ten tydzień nie zabraknie czasu na integrację, zabawę i całe mnóstwo śmiechu.

Stali uczestnicy FSM-u wiedzą, że Spotkanie ma swoje stałe punkty programu. Co roku zmianie ulega jednak lista naszych wspaniałych gości oraz zespołów. Nabożeństwa, spotkania w grupach czy konferencje, to tylko część atrakcji, jakie na Was czekają. To, w czym będziecie chcieli wziąć udział, zależy tylko i wyłącznie od Was.

Koszt Spotkania to 90 zł, jeżeli śpicie na polu namiotowym (uwielbianym przez fsmowiczów). W takim wypadku koniecznie zabierzcie ze sobą śpiwór, przybory do jedzenia i trochę ciuchów od deszczu, bo pogoda może być różna. Możliwe są też noclegi w Domu Pielgrzyma lub Kamienicy, oczywiście z wcześniejszą rezerwacją. Wyżywienie, w bardzo atrakcyjnej cenie możecie zakupić przy rejestracji (talony obowiązują na obiady od poniedziałku do piątku). Możliwe jest też wyżywienie w Domu Pielgrzyma. W pobliżu Sanktuarium jest również wiele sklepów i punktów gastronomicznych, gdzie bez problemu znajdziecie potrzebny prowiant. Nad bezpieczeństwem FSM-u czuwają służby medyczne i porządkowe.

30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych zbliża się wielkimi krokami. Serdecznie Was zapraszamy i mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem na tym bożym „końcu świata”. Czas na nabranie PERSPEKTYWY… – OO. Franciszkanie