Casting na Świętego

casting

W imieniu organizatorów oraz Metropolity Przemyskiego Księdza Arcybiskupa Adama Szala i Prezydenta Miasta Przemyśla zapraszam do udziału w konkursie ewangelizacyjnym „Casting na Świętego”, który odbędzie się w piątek, 21 października 2016 r.

Konkurs „Casting na Świętego” wpisuje się w przemyskie wydarzenie „Bal Wszystkich Świętych” podczas, którego będziemy w radosny sposób przeżywać i odkrywać tajemnice Świętych Obcowania. Istotą konkursu jest przedstawienie świętych w formie świadectwa wcielając się w jednego z nich i opowiadając o jego życiu.

Celem konkursu jest uwielbienie Boga w życiu świętych, ukazanie dzieciom i młodzieży świętości jako drogi przeznaczonej dla każdego z nas, nabycie umiejętności dawania świadectwa w życiu codziennym, a także rozbudzenie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, rozbudzenie zainteresowania świętością wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do wyszukiwania i poznawania ciekawych świętych, ich historii i dorobku.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, który z pewnością pomoże Wam bliżej poznać wielu świętych i zapali w Was pragnienie świętości i naśladowania ich w codziennym życiu. Czekają na Was atrakcyjne nagrody, dyplomy i upominki, a najlepsi będą prezentować się na scenie podczas „Balu Wszystkich Świętych” w niedzielę, 30 października 2016 r. w Przemyślu na Placu Niepodległości w Przemyślu.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu, w którym znajdziecie szczegółowe informacje na temat jego terminu, zasad zgłaszania uczestników, przebiegu oraz zasad punktowania występów.

ZGŁOSZENIA 

Organizatorem konkursu jest Diakonia Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Zapraszamy do polubienia i śledzenia fanpage’a Diakonii Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej pod adresem www.facebook.com/przemyska.dtu oraz strony www.mlodziez.przemyska.pl gdzie z czasem będzie prezentowane informacje dotyczące konkursu.